Cooking Project

2004
Cooking Project – performance w Svenska Yrkeshögskolan y Nykarleby. Wydział Sztuk Pięknych Swedish Polytechnic w Nykarleby, Finlandia.

Jedzenie i gotowanie zbliżają ludzi do siebie W trakcie trzymiesiecznego pobytu studyjnego w Finalndii trudno było mi znaleźć przyjaciół, mimo, że jestem bardzo przyjazną i serdeczną osobą. Odnosiłam wrażenie, że Finowie są narodem samotników, indywidualistów izolujących się od otoczenia, mających problemy ze znalezieniem przyjaciół lub z jakąkolwiek współpracą.

Cooking Project 2004 – performance w Svenska Yrkeshögskolan y Nykarleby – Wydział Sztuk Pięknych Swedish Polytechnic w Nykarleby, Finlandia.

Jedzenie i gotowanie zbliżają ludzi do siebie W trakcie trzymiesiecznego pobytu studyjnego w Finalndii trudno było mi znaleźć przyjaciół, mimo, że jestem bardzo przyjazną i serdeczną osobą. Odnosiłam wrażenie, że Finowie są narodem samotników, indywidualistów izolujących się od otoczenia, mających problemy ze znalezieniem przyjaciół lub z jakąkolwiek współpracą.

Żeby przełamać lody zaprosiłam studentów do wspólnego gotowania w trakcie warsztatów polskiej kuchni. Tydzien „kursu gotowania polskich dań” zakończyłam ceremonią barszczu – posiłkiem serwowanym dla całej szkoły. Zainspirowana słynną sceną z baru z filmu Miś połączyłam łyżki linką i zawiesiłam je u sufitu. Ludzie jedzący zupę musieli współpracować ze sobą. Połączone łyżki powodowały, że gdy jedna osoba podnosiła ją do ust, dla drugiej sznurek był za krótki, i musiała ona poczekać, aż partner skończy jeść.

Poczęstunek z „połączonymi łyżkami” został powtórzony w trakcie Seoul Art Center Festival na wyspie Yoeuido w Seulu, Korea Południowa, we współpracy
z koreańską artystką Meehwa Lee.